Jak udržovat péči o garážová a průmyslová vrata?

Garážová vrata jsou nedílnou součástí rodinných domků. Kromě osobních automobilů ukrývají také řadu automobilového příslušenství nebo kola či jiné prvky do domácnosti. Jelikož se používají takřka každý den v týdnu, jejich majitelé by neměli zapomínat na pravidelnou péči. Stejně jako všechno na světě, i garážová vrata při nedostatečné péči skomírají, snižuje se jejich životnost a mohou tedy velice brzy vypovědět svou službu. Nemusíte se však obávat toho, že by péče o ně byla až příliš náročná.

Pravidelné čištění je klíčem ke spokojenému životu garážových vrat

Veškerou potřebnou údržbu je možné shrnout do několika kroků, což jen potvrzuje výše zmíněnou informaci, že péče o garážová a průmyslová vrata je velice snadná. Je důležité zmínit, že tato péče nevykazuje ani příliš mnoho finančních prostředků, je to jen o investici vlastního času. Díky tomu však velkým nákladům, jež by byly v budoucnu spojeny s opravou a servisem, můžete předcházet.

Vůbec tím prvním krokem je čištění. K tomuto přistupujte alespoň jednou za tři měsíce. Nemusíte si pořizovat žádné drahé chemické nebo naopak ekologické přípravky, bohatě si vystačíte s obyčejnou studenou vodou.

Při čištění však nezapomínejte na kolejnice a těsnění, kde se kromě prachu velice často usazují i jiné nečistoty, jež mohou vést k poškození vrat, pakliže by nedošlo k jejich odstranění. Bezproblémový chod také zajistíte tím, že budete udržovat prostor v garáži zcela čistý.

Zkontrolujte i ovládání vrat

V rámci péče o garážová nebo průmyslová vrata zkontrolujte i jejich funkčnost. Dovírají se dostatečně a funguje jejich dálkové ovládání? Pokud na vině špatného fungování například ovladače nejsou baterie, které jste zkoušeli vyměnit, je načase kontaktovat dodavatele, aby provedl opravu.

Tím, že budete jednou za čas kontrolovat chod vrat i jejich příslušenství můžete předejít drahým opravám. Je to stejné jako v případě vozidla – i to je dobré jednou za čas poslat na servisní kontrolu, která prodlouží jeho životnost.