Jak udržovat péči o garážová a průmyslová vrata?

Garážová vrata jsou nedílnou součástí rodinných domů. Kromě osobních automobilů, ukrývají také řadu automobilového příslušenství, kola či jiné prvky do domácnosti. Jelikož se používají takřka každý den v týdnu, jejich majitelé by neměli zapomínat na pravidelnou péči. Stejně jako všechno na světě, i garážová vrata při nedostatečné péči skomírají, snižuje se jejich životnost a mohou velice brzy vypovědět svou službu. Nemusíte se však obávat toho, že by péče o ně byla až příliš náročná.

Pravidelné čištění je klíčem ke spokojenému životu garážových vrat

Veškerou potřebnou údržbu je možné shrnout do několika kroků, což jen potvrzuje výše zmíněnou informaci, že péče o garážová a průmyslová vrata je velice snadná. Je důležité zmínit, že tato péče nevykazuje ani příliš mnoho finančních prostředků, je to jen o investici vlastního času. Díky péči se dá předejít velkým nákladům, jež by byly v budoucnu spojeny s opravou a servisem.

Vůbec tím prvním krokem je čištění. K tomuto přistupujte alespoň jednou za tři měsíce. Nemusíte si pořizovat žádné drahé chemické nebo naopak ekologické přípravky, bohatě si vystačíte s obyčejnou studenou vodou.

Při čištění však nezapomínejte na kolejnice a těsnění, kde se kromě prachu velice často usazují i jiné nečistoty, jež mohou vést k poškození vrat, pakliže by nedošlo k jejich odstranění. Bezproblémový chod také zajistíte tím, že budete udržovat prostor v garáži čistý.

Zkontrolujte i ovládání vrat

V rámci péče o garážová nebo průmyslová vrata zkontrolujte i jejich funkčnost. Dovírají se dostatečně a funguje jejich dálkové ovládání? Pokud je na vinně špatné fungování, například ovladače, nejsou zde baterie. Zkoušeli jste baterie vyměnit, a pořád nic? Nejlépe uděláte, že budete kontaktovat dodavatele, aby provedl opravu.

Tím, že budete jednou za čas kontrolovat chod vrat i jejich příslušenství můžete předejít drahým opravám. Je to stejné jako v případě vozidla – i to je dobré jednou za čas poslat na servisní kontrolu, která prodlouží jeho životnost.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení